Jaunākais no EazyOne

Žurnālisti un programmētāji apvienojas Datu Hakatonā

2. novembris 2016, 08:49. EazyOne - Izklaide un kultūra, IT un tehnika, Bizness un finanses, Inovācijas

Pagājušajā sestdienā, 2016.gada 29.oktobrī, 3 pārstāvji no eazyBI piedalijās Datu Skolas rīkotajā Datu Hakatonā, kas vienoja kopā ap 30 dalībnieku no dažādām nozarēm. Žurnālisti, datu analītiķi, programmētāji un aktīvisti apvienoja spēkus, lai kopīgi veidotu jaunas, uz datiem balstītas ziņas.

eazyBI programmētāji un analītiķi šogad apmeklēja Datu Hakatonu jau kuplākā skaitā. Datu Hakatonā darbs notiek grupās, kur katra grupa apkopo un apstrādā datu avotus, veidojot jaunas ziņas, vizualizācijas, vai interaktīvas tiešsaistes lietotnes.

 

“Apmeklējot Datu Hakatona pasākumu jau otro gadu pēc kārtas varu teikt, ka šis pasākuma formāts ir ļoti veiksmīgs. To apmeklē žurnālisti un aktīvisti, kuri zina kādi dati būtu interesanti un izmantojami dažādiem pētījumiem, vai rakstiem. No otras puses ir programmētāji un analītiķi, kuri prot datus pārvērst saprotamā formātā.” saka analītikas rīka eazyBI veidotājs Raimonds Simanovskis.

 

Hakatona rīkotāju apkopotie dati ļauj pētīt tādas tēmas kā izglītība, demogrāfija, ekonomika, publiskā pārvalde, Latvijas reģioni un partiju finanses. Sadarbojoties žurnālistiem, analītiķiem un programmētājiem, šos Latvijas publiskos datus beidzot varam skatīt citā gaismā.

 

Šogad Datu Hakatona noslēguma balsojumā, 1.vietu ieņēma grupa, kas pētīja finansējumu apjomu, ko ārsti saņem no farmācijas uzņēmumiem.

 

Iepriekšējā Datu Hakatona pasākums kopā pulcēja vairāk kā 40 alībniekius, no kuriem tika izveidotas 7 darba grupas. Rezultātā divi no septiņiem pētījumiem tika publicēti nacionālajos mēdijos.

KOMENTĀRI ZIŅĀM

 

Uzņēmuma citāts: 

“Apmeklējot Datu Hakatona pasākumu jau otro gadu pēc kārtas varu teikt, ka šis pasākuma formāts ir ļoti veiksmīgs. To apmeklē žurnālisti un aktīvisti, kuri zina kādi dati būtu interesanti un izmantojami dažādiem pētījumiem, vai rakstiem. No otras puses ir programmētāji un analītiķi, kuri prot datus pārvērst saprotamā formātā.” saka analītikas rīka eazyBI veidotājs Raimonds Simanovskis

 

Citu Dalībnieku citāti

“Dati parāda kādi mēs esam ne tikai pieņēmumos, bet arī parādot reālo ainu”, teica Beāte Danušēvica, Centrālā statistikas pārvalde.

 

“Internetā ir pieejams ļoti daudz informācijas, taču šie dati ir tādā formātā, ko mēs nespējam apkopot un apstrādāt – tas ir ļoti sarežģīts process. Tāpēc mums vajag gan ekonomistus, gan analītiķus, gan IT cilvēkus, kas palīdzētu šos datus izskaidrot citiem saprotamā valodā”, teica Inga Spriņģe, Re:Baltica

 

Par eazyBI

eazyBI ir efektīvs atskaišu un grafiku rīks mazām, vidējām un lielām kompānijām. To lieto tūkstošiem uzņēmumu visā pasaulē, tai skaitā SONY, Samsung, HP, BMW, Volvo, Verizon, Vodafone, Logitech, and Dell. eazyBI ir pieejams kā mākoņ-pakalpojums, privātais serveris un kā Atlassian JIRA paplašinājums, nodrošinot plaša spektra biznesa analītikas risinājumus.

https://eazybi.com

 

Par Datu Skolu

Datu skola ir daļa no School of Data – starptautiska tīkla, kas radīts datu apguves veicināšanai. Latvijā šī kopiena apvieno datu radītājus, programmētājus un žurnālistus ar misijiu sniegt iespēju sadarboties cilvēkiem, kuri vēlas radīt uz datiem balstītus stāstus un projektus, tā radot labāku, taisnīgāku un ilgspējīgāku sabiedrību.

http://www.datuskola.lv/

 

Par Datu Hakatonu

Datu Hakatons ir Datu Skolas rīkots pasākums, kas apvieno žurnālistus, komunikācijas speciālistus, pētniekus, valsts iestādes darbiniekus, programmētājus, datu analītiķius un aktīvistus ar mērķi kopā, dienas laikā, datu analīzes rezultātā iegūt ziņu, vizualizāciju vai prototipu interaktīvai tiešsaistes lietotnei, kas Latvijas publiskos datus ļautu skatīt citā gaismā.

p.p1 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; font: 11.0px Arial; -webkit-text-stroke: #000000} p.p2 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; font: 11.0px Arial; -webkit-text-stroke: #000000; min-height: 12.0px} p.p3 {margin: 0.0px 0.0px 18.0px 0.0px; font: 11.0px Arial; -webkit-text-stroke: #000000} p.p4 {margin: 0.0px 0.0px 2.0px 0.0px; font: 14.0px Arial; -webkit-text-stroke: #000000} span.s1 {font-kerning: none} span.s2 {text-decoration: underline ; font-kerning: none}

http://www.datuskola.lv/datu-hakatons/

Relīzi sagatavoja:
EazyOne, t. 25909829

PR BOX klientu ieeja Aizvērt
E-pasts:Parole:
Reģistrēties Aizmirsi paroli?
Lūdzu norādiet, ar kādu e-pasta adresi reģistrējāties:
Reģistrēties