Jaunākais no GARMTECH

Kāpēc mājas lapas lādējas tik ilgi?

26. novembris 2018, 12:50. GARMTECH - IT un tehnika

Tā ir prozaiska situācija – jūs sēžat birojā vai iekārtojaties krēslā pēc darba dienas, gribat atvērt kādu interneta vietni un... viņa nelādējas. Tas nav tik patīkami, īpaši, kad jums vajag uzzināt kādu svarīgu informāciju un pēc iespējas – ātrāk. Uz biežāk aizdotiem jautājumiem (FAQ), kā rīkoties šajā gadījumā, atbild Deniss Mazers – mārketinga un IT speciālists no hostinga uzņēmuma Garmtech.

Kādi ir galvenie iemesli, kāpēc nelādējas mājaslapas?

1.                   Lēns dators,

2.                   Slikts interneta provaideris un, kā rezultāts, lēns interneta savienojums.

3.                   Mājaslapai lēns hostings.

Kas izraisa lēno datora darbību?

Vīrusi un ļaunprātīgas programmas. Lietotājam ir jāpārliecinās vai uz viņa datora ir ieinstalēts antivīruss un firewall (ugunsmūris), kā arī tiem vienmēr jābūt atjaunotiem līdz jaunākajām versijām. Ir pietiekami daudz bezmaksas antivīrusu, kas arī labi tiek ar datora aizsardzību.

 

Operatīvā sistēma. Lietojot Windows, Linux vai MacOS, tas nav tik svarīgi, viņi visas ir labas, bet atkal jāraugās uz to kad tika veikti pēdējie atjauninājumi. Ja pēdējā sistēmas atjaunošana tika veikta pirms dažiem mēnešiem – veiciet visas nepieciešamās instalācijas, vai pajautājiet  palīdzību no kompetenta drauga.

 

Datora atmiņa. Tāpat kā cietie diski, kurus mūsdienās visi maina uz ātriem SSD diskiem, tāpat operatīvā atmiņa var ietekmēt ne tikai lapas ielādes ātrumu, bet arī visu datora darbības ātrumu. Nemainot datoru vai “dzelžus” vērtīgi ir veikt datora datu defragmentāciju, iztīrīt parluka (Google Chrome, Firefox, Opera vai citus) kešatmiņu, kas uzkrājas datora atmiņā un citreiz palēnina datora jaudu.

Ko darīt, ja lietotājam ir lēns internets?

Ja pievērst uzmanību interneta provaideru savienojuma ātrumam, kas tiek solīts 250 Mbit/sec, varu droši teikt, ka jebkurš solītais ātrums Latvijā būs apšaubāms. Iespējams, interneta piegādātāja ātrums tiešām mēdz sasniegt tik lielus ātrumus, bet tos var sasniegt ļoti retos gadījumos.

 

Bet kā pareizi izvēlēties interneta provaideru?

Praktiski Latvijā vidusmēra interneta lietotāja dators nevar “pavilkt” līdzi tik lielam interneta ātrumam. Tomēr katram individuāli jāizvēlas interneta provaiders, par cik aktīvajās stundās ātrums mēdz bieži krist ļoti zemu, tāpēc iesākam izmantot Google lai atrastu cenas / kvalitātes / ātruma labāko variantu tieši lietotāja noteiktās dzīvesvietas rajonā.

Un ko darīt, ja mājaslapai ir lēns hostings?

Atbilde vairāk piemērota pašiem mājaslapas īpašniekiem, bet parastiem lietotājiem der zināt  šīs problēmas cēloni, lai nemainīt provaideru vai pirkt jauno datoru tikai tāpēc, ka hostings palēnina darbu. Par to, kas vispār ir hostings var uzzināt -  https://garmtech.lv/hostings.

Lai saprast ko darīt ar hostingu, tad vajag saprast ko ietekme uz mājaslapas ātrumu. Biežākos gadījumos tas ir atkarīgs no tā uz kur glabājas pats mājaslapas saturs – lapas glabāšanas vieta, retākos, pats veids kā viņa izskatās – tā saucamā lapas optimizācija.

Lapas glabāšanas vieta – vecajā interneta pasaulē daudzi vēl joprojām izmanto “cietos diskus”, kad jaunie spēlētāji jau ir pārgājuši uz SSD un progresīvākie, jau arī Latvijā, izmanto Fusion atmiņas tipu. To var salīdzināt ar auto attīstītību, kad zirgus aizvietoja ar tvaika dzinēju auto, kam sekoja iekšējās iekšdedzes dzinēji un pēdējos gados jaudas ziņā pat elektrodzinēji paliek par efektīvāko izvēli.

Lapas optimizācija. Kad uz lapas ir daudz bilžu, teksta vai video, tas ir normāli ka mājāslapas ielādes ātrums ir stipri lēnāks. Rekombinācija pašiem mājaslapas īpašniekiem uzstādīt kešātmiņas tīrīsānas spraudņus, kas būs arī svarīga lieta SEO optimizācijai. Java, PHP, Html, CSS vai cita valodas mazāk ietekmē lapas ielādes ātrumu, kā pats koda uzrakstīšanas veids.

Kas vēl var ietekmēt mājaslapas hostinga ātrumu?

Attālums. Ja mājaslapa glabājas uz serveriem, kas atrodas citā kontinentā, var droši teikt, ka ātrums tiem būs daudz lēnāks nekā tām mājaslapām, kas bāzējas tepat - Latvijā. Tas ir saistīts ar to, ka signāls no abiem galiem - vietas kur atrodas mājaslapa fiziski un paša lietotāja datora - būs ar lielāku vai mazāku aizkavēšanu.

Relīzi sagatavoja:
GARMTECH, t. +371-67881511

Visas relīzes no GARMTECH

PR BOX klientu ieeja Aizvērt
E-pasts:Parole:
Reģistrēties Aizmirsi paroli?
Lūdzu norādiet, ar kādu e-pasta adresi reģistrējāties:
Reģistrēties