Jaunākais no Cred24

Cred24 pētījums: Kredītņēmēji Latvijā - maksātspējīgi un atbildīgi

1. decembris 2015, 16:19. Cred24 - Bizness un finanses, Reģionālie mediji, Kurzeme, Latgale, Vidzeme, Zemgale

Portāls Cred24 veica aptauju, kurā respondentus lūdza atbildēt uz jautājumiem, kas saistīti ar kredītu noformēšanu. Pētījumā, kurš tika veikts no šī gada 8. Līdz 21. novembrim, piedalījās 163 respondenti vecumā no 18 līdz 62 gadiem.

Lai noskaidrotu kredītņēmēju paradumus 2015. gada pirmajos deviņos mēnešos, kredītu salīdzināšanas portāls Cred24 veica aptauju, kurā respondentus lūdza atbildēt uz jautājumiem, kas saistīti ar kredītu noformēšanu. Pētījumā, kurš tika veikts no šī gada 8. Līdz 21. novembrim, piedalījās 163 respondenti vecumā no 18 līdz 62 gadiem.


Kā liecina aptaujas rezultāti, ātrie kredīti vispopulārākie ir 25 līdz 35 gadus vecu Latvijas iedzīvotāju vidū. Novērojams, ka šo pakalpojumu izvēlas personas ar salīdzinoši stabilu ienākumu līmeni – visvairāk respondentu atzīmējuši, ka viņu ikmēneša ienākumi ir vairāk nekā 500 eiro pēc nodokļu nomaksas. Ar finanšu līdzekļiem, kas nepārsniedz 200 eiro, ik mēnesi rēķinās tikai piektā daļa jeb 20 % aptaujāto.


Visbiežāk ātrais kredīts tiek noformēts neplānotās situācijās, kad steidzami nepieciešama nauda. Par to, ka kredīts ir populārs risinājums neparedzētu izdevumu gadījumā liecina arī tas, ka 61 % aptaujas dalībnieku beidzamo deviņu mēnešu laikā kredītu noformējuši tikai 1 vai 2 reizes. Kā otrs populārākais aizdevuma noformēšanas iemesls tiek minēti ikdienas tēriņi – šādu atbildi atzīmējuši 22 % no visiem respondentiem. Savukārt izklaidēm ātrais kredīts tiek tērēts tikai 6 % gadījumu. Par atbildīgu kredītņēmēju attieksmi liecina arī fakts, ka 59 % no aptaujātajiem atzīst - kredītu atmaksājuši līgumā noteiktā termiņā vai pirms tā.


 2015. gada pirmajos deviņos mēnešos kredītos lielākoties saņemtas salīdzinoši nelielas summas – līdz 150 eiro apmērā. Otra populārā aizdevuma summa ir 151 – 200 eiro robežās – tādu atbildi snieguši 29 % aptaujāto. Tikai 8 % no respondentiem saņēmuši aizdevuma summu, kas lielāka par 500 eiro.


Izvērtējot pētījuma rezultātus, var secināt, ka būtiski samazinājusies bezatbildīga un nepārdomāta aizņemšanās – aizņēmēji kredītus noformē pārdomāti, atmaksā laikus, un izmanto racionāli – to kredītņēmēju skaits, kas aizdevumu noformē izklaidei vai citu kredītu atmaksai, ir procentuāli neliels. Populārākie bijuši tieši īstermiņa jeb distances kredīti – to apliecina arī PTAC dati – no jauna izsniegtie ātrie aizdevumi sastāda 42 % no visas kredītos izsniegtās summas, kamēr, piemēram, patēriņa kredīti – tikai 20 %. Savukārt līzings un citi ar transportlīdzekli vai citu objektu nodrošinātie kredīti sastāda 27% no visu izsniegto kredītu kopsummas.


 Turklāt, kā liecina aptaujas rezultāti, ātrie kredīti nebūt nav trūcīgākās sabiedrības daļas izdzīvošanas stratēģija. Tos kā iespēju uzlabot savas dzīves kvalitāti, izmanto cilvēki, kuru ikmēneša netto ienākumi vidēji divas reizes pārsniedz valstī noteikto minimālo algu.


Kredītu salīdzināšanas portāls Cred24 darbojas kopš 2011. gada, piedāvājot Latvijā populārāko aizdevēju salīdzināšanu, kā arī citu vērtīgu informāciju par aktualitātēm kredītu jomā. Cred24 misija ir palīdzēt ietaupīt naudu un laiku brīžos, kad ātri nepieciešams finansiāls atbalsts. Portāla komanda ik dienu analizē kredītu piedāvājumus, lai varētu ieteikt tikai izdevīgākos un klientu iecienītākos risinājumus. Informāciju par labākajām aizdevumu iespējām Cred24 piedāvā ne tikai Latvijas, bet arī Lietuvas, Polijas un Apvienotās Karalistes iedzīvotājiem – portāls pieejams arī tur. Drīzumā Cred24 savu darbību uzsāks arī Bulgārijā.

Relīzi sagatavoja:
Cred24, t. +371 66164099

Visas relīzes no Cred24

PR BOX klientu ieeja Aizvērt
E-pasts:Parole:
Reģistrēties Aizmirsi paroli?
Lūdzu norādiet, ar kādu e-pasta adresi reģistrējāties:
Reģistrēties