Jaunākais no Latvijas zolītes federācija

4.Latvijas atklātais čempionāts zolītē studentiem

6. oktobris 2018, 14:33. - Sports

Teju katrs latvietis zina un vairums latviešu arī prot spēlēt zolīti. Lai aktīvāk iesaistītu un popularizētu zoles, kā prāta sporta veidu jauniešu vidū, jau ceturto gadu pēc kārtas tiek rīkots zoles čempionāts studentiem. Čempionāts norisināsies 20.10.2018. Čempionāts norisināsies 20.10.2018. Rīgas Tehniskajā universitātē (Ķīpsalas iela 6, RTU Arhitektūras fakultātes 117.auditorija) no plkst.:10:00-17:20.

Teju katrs latvietis zina un vairums latviešu arī prot spēlēt zolīti. Labākie zoles spēlētāji, katru gadu decembrī piedalās Latvijas čempionātā zolē, ko rīko LZF. Pagājušo gadu notika jau 22.Latvijas čempionāts zolītē, kur vairums dalībnieku bija vecāka gada gājuma. Lai aktīvāk iesaistītu un popularizētu zoles, kā prāta sporta veidu jauniešu vidū, jau ceturto gadu pēc kārtas tiek rīkots zoles čempionāts studentiem. Čempionāts norisināsies 20.10.2018. Rīgas Tehniskajā universitātē (Ķīpsalas iela 6, RTU Arhitektūras fakultātes 117.auditorija) no plkst.:10:00-17:20.

 Čempionāts paredzēts 20.oktobrī (atklāšana ar uzrunām un pārsteiguma priekšnesumu no iluzionista no plkst.10:45 un čempionāta sākums 11:00) Rīgas Tehniskajā universitātē (Ķīpsalas iela 6, RTU Arhitektūras fakultātes 117.auditorija). Būsim ļoti pateicīgi, ja arī Jūs izrādīsiet interesi par šo Latvijas mērogā visnotaļ nozīmīgo notikumu un palīdzētu aktualizēt zoles, kā ievērojama Latvijas kultūras un prāta sporta simbola nozīmi un mantojumu mūsdienu sabiedrībā.

 

Īsumā par zoli.

Zole ir prāta kāršu spēle, kurā, lai uzvarētu, vairāk par veiksmi nepieciešams ass prāts. Tā nav azartspēle (to apstiprina Latvijas Republikas Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcija). Zole pieder pie „stiķu ņemšanas” kāršu spēlēm un tajā izmanto divdesmit sešas kārtis, no kurām lielākā daļa (četrpadsmit) ir trumpji, tomēr uzvarēt nav nemaz tik viegli, kā sākumā varētu šķist.

Pirmo reizi zoles noteikumi grāmatā pieminēti 19.gs. Domājams, ka zole ir cēlusies no vācu kāršu spēļu „Schafskopf” grupas, kuras pirmsākumi ir meklējami Vācijā 19.gadsimta pirmajā pusē. Tomēr tāds spēles variants, kāds Latvijā tiek spēlēts zolē, nekur citur pasaulē nav atrodams, tādēļ vien zole ir unikāls latviešu kultūras mantojums.

 

LZF galvenais mērķis ir attīstīt un veicināt zoles spēlēšanas kultūru Latvijā, kā arī popularizēt to ārpus Latvijas robežām. Zole ir prāta, nevis veiksmes kāršu spēle, kuru var iemācīties spēlēt jebkurš. Tā attīsta ne tikai loģisko domāšanu, prātā spējas un atmiņu, bet arī cilvēka personību. LZF misija ir iemācīt katram latvietim spēlēt zoli visaugstākajā tās līmenī. Pasaulē ir zināms, ka angļiem ir bridžs, krieviem – preferanss un tam ir jābūt visu latviešu interesēs panākt to, lai visi zinātu, ka latviešiem tā ir zole, ko kādu dienu varētu dēvēt arī par nacionālo sporta veidu un lepoties par to. 

 

Izveidots pasākums:

·         iekš draugiem_lv https://www.draugiem.lv/events/18709817/4.latvijas-atklatais-cempionats-zolite-studentiem

·         iekš facebook_com https://www.facebook.com/events/2203176039960660/

 

PR BOX klientu ieeja Aizvērt
E-pasts:Parole:
Reģistrēties Aizmirsi paroli?
Lūdzu norādiet, ar kādu e-pasta adresi reģistrējāties:
Reģistrēties