Jaunākais no Latvijas zolītes federācija

2.Latvijas atklātais čempionāts zolītē studentiem

16. novembris 2016, 00:08. - Izklaide un kultūra, Sports

Teju katrs latvietis zina un vairums latviešu arī prot spēlēt zolīti. Labākie zoles spēlētāji, katru gadu decembrī piedalās Latvijas čempionātā zolē, ko rīko LZF. Pagājušo gadu notika jau 20.Latvijas čempionāts zolītē, kur vairums dalībnieku bija vecāka gada gājuma. Lai aktīvāk iesaistītu un popularizētu zoles, kā prāta sporta veidu jauniešu vidū, jau otro gadu pēc kārtas tiek rīkots zoles čempionāts studentiem. Čempionāts norisināsies 26.11.2016. Rīgas

Labdien!

 

Mani sauc Mārtiņš Plēsums un es pārstāvu Latvijas zolītes federāciju (LZF). Rakstu Jums, jo vēlos pievērst Jūsu uzmanību ļoti nozīmīgai lietai saistībā ar latviešu tradicionālo prāta kāršu spēli – „zolīti” jeb „zoli”.

Teju katrs latvietis zina un vairums latviešu arī prot spēlēt zolīti. Labākie zoles spēlētāji, katru gadu decembrī piedalās Latvijas čempionātā zolē, ko rīko LZF. Pagājušo gadu notika jau 20.Latvijas čempionāts zolītē, kur vairums dalībnieku bija vecāka gada gājuma. Lai aktīvāk iesaistītu un popularizētu zoles, kā prāta sporta veidu jauniešu vidū, jau otro gadu pēc kārtas tiek rīkots zoles čempionāts studentiem. Čempionāts norisināsies 26.11.2016. Rīgas Stradiņa universitātē (auditorija K-201), Dzirciema ielā 16, Rīgā no plkst.:10:00-18:00.

Vēlamies Jūs aicināt atbalstīt šo Latvijas studentiem nozīmīgo pasākumu – 2016.gada 2.Latvijas atklāto čempionātu zolītē studentiem:

1.      informējot par šī čempionāta norisi plašāku sabiedrību un

2.      atspoguļojot notikumus no čempionāta norises.

Čempionāts paredzēts 26.novembrī (atklāšana no plkst.10:45 un čempionāta sākums 11:00) Rīgas Stradiņa universitātē, auditorijā K-201, Dzirciema ielā 16, Rīgā. Būsim ļoti pateicīgi, ja arī Jūs izrādīsiet interesi par šo Latvijas mērogā visnotaļ nozīmīgo notikumu un palīdzētu aktualizēt zoles, kā ievērojama Latvijas kultūras un prāta sporta simbola nozīmi un mantojumu mūsdienu sabiedrībā.

 

Čempionāta balvu fonds ir vairāk kā 300 EUR vērtībā no atbalstītājiem un sadarbības partneriem vērtīgu balvu veidā!

 

Uz čempionāta atklāšanas uzrunu ir uzaicināti:

 

1.                  Latvijas Republikas prezidents Raimonds Vējoņa kungs;

2.                  Latvijas Republikas eksprezidents Guntis Ulmaņa kungs;

3.                  Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurska kungs;

4.                  Latvijas zolītes federācijas prezidents Āris Ozoliņa kungs;

5.                  Latvijas Augstskolu sporta savienības prezidente Agita Ābeles kundze;

6.                  Latvijas Tautas Sporta Asociācijas valdes priekšsēdētājs Andris Bērziņa kungs;

7.                  Latvijas Sporta federāciju padomes valdes priekšsēdētājs Einars Fogeļa kungs;

8.                  Latvijas Studentu apvienības prezidente Maira Belovas kundze;

9.                  Latvijas Sporta Apvienības valdes loceklis Ivo Rudzīša kungs;

10.              Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakova kungs;

11.              Rīgas Stradiņa universitātes rektors Jānis Gardovska kungs;

12.              RSU Studējošo pašpārvaldes fonda Kultūras un sporta virziena vadītāja Zane Dzenes kundze.

Īsumā par zoli.

Zole ir prāta kāršu spēle, kurā, lai uzvarētu, vairāk par veiksmi nepieciešams ass prāts. Tā nav azartspēle (to apstiprina Latvijas Republikas Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcija). Zole pieder pie „stiķu ņemšanas” kāršu spēlēm un tajā izmanto divdesmit sešas kārtis, no kurām lielākā daļa (četrpadsmit) ir trumpji, tomēr uzvarēt nav nemaz tik viegli, kā sākumā varētu šķist.

Pirmo reizi zoles noteikumi grāmatā pieminēti 19.gs. Domājams, ka zole ir cēlusies no vācu kāršu spēļu „Schafskopf” grupas, kuras pirmsākumi ir meklējami Vācijā 19.gadsimta pirmajā pusē. Tomēr tāds spēles variants, kāds Latvijā tiek spēlēts zolē, nekur citur pasaulē nav atrodams, tādēļ vien zole ir unikāls latviešu kultūras mantojums.

 

LZF galvenais mērķis ir attīstīt un veicināt zoles spēlēšanas kultūru Latvijā, kā arī popularizēt to ārpus Latvijas robežām. Zole ir prāta, nevis veiksmes kāršu spēle, kuru var iemācīties spēlēt jebkurš. Tā attīsta ne tikai loģisko domāšanu, prātā spējas un atmiņu, bet arī cilvēka personību. LZF misija ir iemācīt katram latvietim spēlēt zoli visaugstākajā tās līmenī. Pasaulē ir zināms, ka angļiem ir bridžs, krieviem – preferanss un tam ir jābūt visu latviešu interesēs panākt to, lai visi zinātu, ka latviešiem tā ir zole, ko kādu dienu varētu dēvēt arī par nacionālo sporta veidu un lepoties par to.

 

Paldies par Jūsu atsaucību un būsim Jums ļoti pateicīgi, ja palīdzēsiet informēt par šī čempionāta norisi plašāku sabiedrību un atspoguļot notikumus no čempionāta norises.

 

Jūs ļoti daudz palīdzētu, ja varētu padot tālāk ziņas iesakot šo pasākumu:

·         iekš draugiem.lv à https://goo.gl/HdddLW

·         iekš facebook.com à https://goo.gl/ag6sYC

Ja rodas kādi jautājumi par 2.Latvijas atklāto čempionātu zolītē studentiem – lūdzu, droši sazinieties ar mani, rakstot uz e-pastu: martins.plesums@gmail.com vai zvanot pa telefonu 294 75 072.

 

Lūdzu, atsūtiet Jūsu zīmola logo, lai varam to pievienot klāt čempionāta afišā.

 

Pielikumā:

1.      Informatīva afiša par čempionātu uz 1 lapas;

2.      2.Latvijas atklātā čempionāta zolītē studentiem čempionāta nolikums uz 1 lapas

 

Ar cieņu un veiksmi darbos vēlot,

Mārtiņš Plēsums

 

294 75 072

PR BOX klientu ieeja Aizvērt
E-pasts:Parole:
Reģistrēties Aizmirsi paroli?
Lūdzu norādiet, ar kādu e-pasta adresi reģistrējāties:
Reģistrēties